Praskie Perspektywy – Praskie Podcasty Kulturalne. Lekcja historii.

 

Wraz z Biblioteką Publiczną im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga Północ, nasze radio przygotowało i także na łamach naszej strony, będzie publikować audycje poświęcone sprawom historii i współczesności dzielnicy Praga Północ.

Dziś zapraszamy do odsłuchu relacji ze spotkania młodzieży z historią. Przyczynkiem do tego wydarzenie była obchodzona niedawno rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przyjemnie przygotowanej sali Biblioteki Publicznej na ul. Skoczylasa spotkała się młodzież ze szkoły 258 im. gen Jakuba Jasińskiego z ul Brechta z Panem Adamem Rębaczem– nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, członkiem zarządu Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich, współtwórcą Młodzieżowych Klubów Historii im. Kazimierza Moczarskiego, pracownikiem Muzeum Historii Polski.

Co z tego wynikło? Posłuchajcie!

Autor: DS

Udostępnij

Praga Północ: Nowe oblicze starej dzielnicy

Warszawska Praga Północ przechodzi dynamiczną metamorfozę, umiejętnie łącząc przeszłość z nowoczesnością oraz stając się modnym i tętniącym życiem miejscem. Autentyczność dzielnicy, połączona z bogatą ofertą

Read More »