Luksusowe dzielnice – czym się charakteryzują?

Czym tak naprawdę charakteryzują się luksusowe dzielnice Warszawy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które rozważają zakup lokum w stolicy. Co ciekawe, dotyczy to zarówno warszawiaków, jak i osób przyjezdnych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele z tych osób nie wie, z czego tak naprawdę wynika ich prestiżowy charakter. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, czym tak naprawdę charakteryzują się luksusowe dzielnice w Warszawie.

Czym charakteryzują się luksusowe dzielnice Warszawy?

Czym charakteryzują się luksusowe dzielnice Warszawy?Na samym początku warto przyjrzeć się nieco bliżej, skąd tak naprawdę bierze się luksus niektórych warszawskich dzielnic. Niewątpliwie jednym z ważniejszych powodów, jest bliskość centrum. Nawet stosunkowo oddalone od niego dzielnice są z nim dosyć dobrze skomunikowane. Jest to szczególnie ważne dla osób, które pracują w dużych centrach korporacyjnych. Drugim niezwykle ważnym powodem, jest ich kameralność. Mimo tego, że znajdują się one w stolicy, są one stosunkowo ciche i spokojne. To z kolei pozytywnie wpływa na nastrój ich mieszkańców, którzy mogą w spokoju odpocząć po ciężkim dniu w pracy, czy też w szkole. Ponadto zapewniają one swobodny dostęp do różnego rodzaju usług, takich jak sklepy spożywcze, czy też szkoły, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie. Między innymi z tych powodów wspomniane przez nas poniżej dzielnice Warszawy przez wiele osób, w tym również ich mieszkańców, uważane są za luksusowe.

Wilanów – kraina miejskich ogrodów

Jedną z najbardziej znanych, a jednocześnie łuskowych dzielnic Warszawy, jest niewątpliwie Wilanów. Prestiż tej dzielnicy zaczął kierować się w czasach, kiedy nie należał on administracyjnie do granic stolicy. Tutaj w XVII wieku swoją niezwykle bogatą rezydencję wybudował król Jan III Sobieski. Od tamtej pory Wilanów stał się swoistym synonimem elegancji oraz dobrego gustu. Całość podkreślają wszechobecne tereny zielone. Bez trudu znajdziemy tutaj zarówno przepiękne parki, jak i też szereg ścieżek doskonale wręcz nadających się do aktywnego wypoczynku. Ponadto całość podkreśla dominująca, niska zabudowa, w której nie znajdziemy dominujących bloków czy też wieżowców. Warto przy tym podkreślić, że cechuje się on bardzo niskim poziomem przestępczości. Wynika to między innymi z tego, że spora część osiedli jest zamykana, oraz posiada monitoring. Na jego terenie znajduje się też wiele obiektów kulturalnych, takich jak, chociażby muzeum plakatu, czy też odwiedzany przez turystów z całego kraju królewski ogród światła.

Mokotów, czyli luksus i nowoczesność

Kolejną niezwykle ciekawą luksusową dzielnicą Warszawy, jest Mokotów. Jeżeli szukacie bogato wyposażonych apartamentów, znajdujących się stosunkowo blisko centrum, dzielnica ta z pewnością spełni wasze oczekiwania. Dzięki sprawnemu połączeniu drogowemu oraz stacji metra, do centrum możemy dotrzeć nawet w 30 minut. Posiada on również bardzo dobre zaplecze oświatowe. Znajdują się tutaj jednakowo prestiżowe uczelnie wyższe, jak również przedszkola, szkoły podstawowe, czy też średnie. Między innymi z tego powodu dzielnica ta cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi oraz osób młodych. Ponadto znajdziemy tutaj wiele obiektów o charakterze rozrywkowym, takich jak, chociażby Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika, czy też kina oraz galerie sztuki. Nie brakuje tu również terenów zielonych, takich jak na przykład Pola Mokotowskie, które doskonale wręcz nadają się do aktywnego wypoczynku.

Jeśli chcesz poznać więcej luksusowych dzielnic Warszawy, warto odwiedzić stronę

https://alberoinvest.pl/blog/luksusowe-dzielnice-warszawy/.

Udostępnij

CO JEST GRANE FESTIVAL

& WOMEN’S VOICES KOLEKTYW JUŻ W TEN WEEKEND! Już w najbliższy weekend (14-15) czerwca, znany z piknikowej i rodzinnej atmosfery Co Jest Grane Festival powróci

Read More »