Jeden z najlepszych festiwali folk w Polsce pod patronatem RadioPraga.pl

Trwa The Fairy Folk Toure 2023.

Za nami już m.in. koncerty w Krakowie i Tarnowie, przed nami Łódź. W Woolturze zagrają Czarny Bez, Dvarga i Zdravica:

The Fairy Folk Tour – Łodź – Wooltura – 22.04.2023

CZARNY BEZ – Przyszłość. Ziemia po wielu kataklizmach i wojnach. Państwa nie istnieją. Cywilizacja upadła. Chaos. Na wschodzie Europy pojawili się ludzie. Przeżyli. Czas zatoczył krąg. Wrócili do życia według rytmu przyrody, do plemiennych starych bogów. Zapraszamy w muzyczną podróż do korzeni, alternatywnej historii, do refleksji nad współczesnym światem i opowieści o prasłowiańskim duchu i odwadze.

DVARGA – to fantasy/folk metalowy skład krasnoludzkich górników, którzy w wolnych chwilach po ciężkiej harówce w kopalniach pragną podzielić się z publicznością radosną muzyką. Siedmioosobowa załoga wykonuje utwory o magicznych przygodach, krasnoludzkich hulankach przy kuflach, o smokach, czarownikach i Elfach, ale także pieśni miłosne w iście brodatym stylu! W tym roku ukazał się ich najnowszy singiel Zew przygody w dwóch wersjach językowych.

ZDRAWICA – to barwny i czarujący słowiański rock okraszony folkowymi melodiami oraz wyrazistym, kobiecym wokalem. Zespół z Jaworzna ma na koncie trzy magiczne wydawnictwa „Przedwiośnie”, „Rok” oraz „Tak o rzece”, w których opowiadają o relacjach człowieka z naturą. Ich czarodziejskie, świetne folkowe granie z nastrojowymi nawiązującymi do słowiańskiej kultury, a czasem także baśniowymi tekstami, porywa słuchaczy w piękną podróż przez lasy, doliny i uroczyska.

a następnie, już w maju, The Fairy Folk Tour dotrze do Jaworzna, Częstochowy. Wielki finał nastąpi w Jarocinie 28 maja, z udziałem m.in. Łysej Góry.

Udostępnij

Praga Północ: Nowe oblicze starej dzielnicy

Warszawska Praga Północ przechodzi dynamiczną metamorfozę, umiejętnie łącząc przeszłość z nowoczesnością oraz stając się modnym i tętniącym życiem miejscem. Autentyczność dzielnicy, połączona z bogatą ofertą

Read More »