FUNKY TANK – najwięksi jajcarze rock n rola zagrają na Pradze Północ. Będziemy tam – bądź i TY!

FUNKY TANK to zespół, który na koncertach już od pierwszej piosenki porywa publiczność do dobrej zabawy, zachowując przy tym swój własny unikalny styl.

Zespół prowadzony jest przez ikonę polskiego rocka Zbyszka Bieniaka

(www.bieniak.com) znanego ze współpracy z zespołami m.in. :

Oddział Zamknięty, Krzysztof Jaryczewski, Rezerwat, Yokashin,

Collage, Houk.

Kluczem do sukcesu formacji FUNKY TANK jest jej różnorodność: styl zespołu został ochrzczony mianem Funky-Reggae-Roll, ale w ich muzyce jest także sporo solidnej rockowej energii, popowej melodyjności czy rytmicznej żywiołowości Ska. FUNKY TANK na koncercie zawsze zaskakuje słuchaczy: po kołyszącym Reggae może zaserwować publiczności Hard-rockowe szaleństwo, uspokoić Popową balladą i na nowo rozbujać tanecznym Funkiem.

W skład zespołu wchodzą: Zbyszek Bieniak (wokal, występujący również w zespole Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY; strona artysty: www.bieniak.com), Andrzej „Pierwiastek” Potęga (bas, członek Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY; autorska strona: www.pierwiast.com), Piotr Trela (gitara, występujący również w zespole Trawnik) i Michał Kłopocki (perkusja, ex-Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY).

Grupa ma już na koncie dwa albumy studyjny oraz 12 teledysków.

19 stycznia na koncercie w warszawskim klubie BarBazaar Funky Tank zgra utwory z pierwszej płyty oraz drugiej, która ukarze się na wiosnę.

Nie zabraknie również najwiękrzych przebojów zespołów : Oddzięał Zamknięty, Rezerwat, Yokashin ,z którymi człoonkowie są powiązani.

20 stycznia Funky Tank zagra w Puławach w klubie Smok wraz z grupą RADIOSLAM, która to będzie promować swoją najnowszą płytę.

Funky Tank w ramach serii koncertów specjalnych nie zawiedzie swoich fanów i jako bonus zagra bonus hity zespołów: Oddzięał Zamknięty, Rezerwat, Yokashin.

Strona zespołu na Facebooku: https://www.facebook.com/funkytank/

Kanał You Tube: https://www.youtube.com/@funkytankofficial1042

Udostępnij