Bajkowe dziedzictowo z praską historią w tle. Interaktywna bajka dla dzieci z praskiego przedszkola.

Chwilę już temu w Bibliotece Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego odbyło się niesamowite wprost spotkanie. Dzieci z jednego z praskich przedszkoli odwiedziły takie postaci jak Lodowy Smok, Wiślane Syreny czy główny bohater Perłowy Chłopiec i jego mama Żaneta.

Najważniejsze jednak były ukryte w tle praskie miejsca…..

Historię tę tak bardzo plastycznie dzieciom opowiedziały:

Justyna Jary – wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka, instruktorka wokalna. Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)- Warszawska Artystka Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Od 13 lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

Barbara Songin – wokalistka i aktorka, reżyserka, muzykant, bajarka, animator kultury.

W tle naszej relacji sączy się muzyka Justyny Jary i Aleganckiej Kapeli. Fragment piosenki z płyty ” Ballady praskie” pt. ” Praskie syreny”.

Podcast został przygotowany w ramach projektu ” Praskie Perspektywy” we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Ks. Jana Twardowskiego na Pradze Północ.

Udostępnij

Pan Artur Lisowski w RadioPraga.pl

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawej rozmowy Marcina Sobalskiego z Panem Arturem Lisowskim z wykształcenia kulturoznawcą, politologiem, PR-owcem i prawnikiem. Na co dzień pracuje jako project

Read More »

Małpoludy w RadioPraga.pl

Drodzy Słuchacze! Cóż to sie działo w ostatnią sobotę?!. Gościł na antenie radia zespół Małpoludy! Redakcyjna koleżanka Ewelina Kotlicka przeprowadziła w naszym studio rozmowę z

Read More »