Apel mieszkańców posesji z ulicy Otwockiej 12.

Lokatorzy budynku na Pradze Północ przy ul Otwockiej 12 w Warszawie bardzo proszę o interwencję w sprawie podłączenia budynku do centralnego ogrzewania
Kaloryfery wiszą u nas w lokalach już 2 lata są jednak tylko ozdobą. W tym roku pojawiło się światełko w tunelu w mediach społecznościowych pan radny opublikował wiadomość od zakładu gospodarstwa nieruchomościami dzielnicy Praga Północ że w tym roku do końca listopada 2022 nasz budynek będzie podłączony do centralnego ogrzewania i w domach będzie już ciepło. Kamienica jest stara przedwojenna z  próchniejącym dachem. W mieszkaniach grzyb i temperatura nieprzekraczająca 15 stopni ludzie w swoich lokalach chodzą w czapkach i kufajkach. Większość lokatorów to starsi ludzie oczywiście są też rodziny z małymi dziećmi. To jest po prostu skandal że w XXI wieku tak się dzieje. Wszędzie trąbi się o oszczędzaniu prądu niestety u nas jest to nierealne niemożliwe ponieważ musimy dogrzewać się piecykami elektrycznymi żeby nie chorować i mieć namiastkę normalnego funkcjonowania. Starsi ludzie się nie dogrzewają ponieważ ich na to po prostu nie stać zresztą jak nas wszystkich.
Oczywiście w międzyczasie trwały prace przyłączeniowe rury ze studzienki Veoli do kotła ciepłowniczego w naszym budynku zostały doprowadzone mamy 8 grudnia i nagle znów informacja w mediach społecznościowych że odbiór przez Veolię planowany jest na koniec kwietnia 2023.
Prosimy o pomoc bo my lokatorzy jesteśmy bezradni, przerażeni i załamani perspektywą kolejnej zimy bez centralnego ogrzewania. Ewidentnie gdzieś czegoś ktoś nie dopilnował tylko dlaczego zwykli ludzie lokatorzy ponoszą tego konsekwencje a nie veolia lub zakład gospodarowania nieruchomościami Pragi Północ przecież podpisywane są jakieś umowy i terminy wykonawcze czy to tylko fikcja a dla urzędników zwykli ludzie nic nie znaczą.

Prosimy o pomoc. Lokatorzy

Udostępnij

Praga Północ: Nowe oblicze starej dzielnicy

Warszawska Praga Północ przechodzi dynamiczną metamorfozę, umiejętnie łącząc przeszłość z nowoczesnością oraz stając się modnym i tętniącym życiem miejscem. Autentyczność dzielnicy, połączona z bogatą ofertą

Read More »