Teraz na antenie:

Portfel na karty – zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych

 

Portfel jeszcze niedawno był przede wszystkim dodatkiem galanteryjnym. Bardzo praktycznym, ale jednocześnie także ozdobnym. Dzisiaj wybierając portfele, powinniśmy zaś zwracać znacznie większą uwagę na bezpieczeństwo, jakie nam one gwarantują. Dzisiaj niekoniecznie sama kradzież portfela jest zagrożeniem, co danych z kart w nim umieszczonych.
Portfel męski w tylnej kieszeni spodni — jak chronić karty kredytowe?
Męski portfel to jeden z podstawowych elementów galanterii projektowanej z myślą o mężczyznach. Najczęściej noszony jest w bocznej lub tylnej kieszeni spodni. Przechowujemy w nim karty kredytowe, dokumenty oraz banknoty. Coraz więcej miejsca zajmują nam karty. Męski portfel dzisiaj niekoniecznie musi mieć miejsce na przechowywanie monet, natomiast liczy się znacznie bardziej sposób ochrony kart kredytowych, który gwarantuje. 
Niestety wypchane kieszenie to dla złodziei bardzo czytelny sygnał pozwalający rozpoznać, kogo szybko i łatwo można okraść. Dzisiaj złodziei znacznie mniej jednak interesują portfele, drobne monety, a nawet banknoty. Bardziej wartościowy okazuje się dowód osobisty (na który łatwo można wziąć kredyt) czy też karty płatnicze oraz kredytowe. Dlatego też dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się portfele niekoniecznie wykonane ze skóry naturalnej, ale wytrzymałego aluminium, które dodatkowo chronią przed tzw. skimmingiem RFID pozwalającym złodziejom odczytywać dane z twoich kart, bez konieczności ich kradzieży. Dobrym rozwiązaniem jest także smukły, mały portfel na karty, który od razu nie rzuca się w oczy i nie zwraca uwagi. Trudniej go także wyciągnąć np. z tylnej kieszenie spodni. 
Portfel na karty — jakie modele warto brać pod uwagę?
Skimming RFID to jedno z poważniejszych zagrożeń związanych z nielegalnym przejmowaniem naszych danych w miejscach publicznych. Polega on na nieautoryzowanym odczycie danych z kart płatniczych, identyfikatorów lub paszportów, które posiadają chip RFID. Osoby o złych zamiarach mogą korzystać z czytników, które bezprzewodowo odczytują dane z tych chipów, nawet z pewnej odległości, bez twojej wiedzy. Możesz stracić dane, zupełnie nie będąc tego świadomym. To poważne zagrożenie w świecie, gdzie dane osobowe są jedną z najcenniejszych walut.
Na szczęście portfel może chronić przed skimmingiem RFID (Radio Frequency Identification) dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów blokujących fale radiowe. Aby zapobiec skimmingowi, producenci portfeli stosują warstwy ochronne z materiałów, takich jak folia aluminiowa, tkaniny z metalowymi włóknami, stal nierdzewna lub inne przewodzące materiały. Te materiały działają jak ekran blokujący fale radiowe, co uniemożliwia czytnikom RFID dotarcie do chipów w kartach umieszczonych wewnątrz portfela. Tego rodzaju akcesoria nazywa się często „portfelami RFID-blocking” lub „portfelami antykradzieżowymi” i są one szczególnie polecane dla osób, które noszą przy sobie wiele kart z chipami RFID, takich jak karty płatnicze czy identyfikatory.
Chroń swoje karty 
Ochrona kart kredytowych, a także innych dokumentów, na których znajdują się twoje dane wrażliwe, jest dzisiaj bardzo ważna. Wybierając portfel na karty, warto brać pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność i poziom bezpieczeństwa, który on gwarantuje. Producenci tego typu dodatków dbają jednak również o estetykę wykonania portfeli i proponują modele zarówno bardzo praktyczne, jak i atrakcyjnym, minimalistycznym wyglądzie. Możesz więc jednocześnie zadbać o elegancki wygląd portfela, jak i zabezpieczenia gwarantujące ochronę twoich dokumentów.

Udostępnij

Radio Praga na Wawa Gra 2024!

WawaGra 2024 na Stadionie Narodowym – zakończone, lecz niezapomniane! Dwa dni pełne planszówek, emocjonujących turniejów i wyjątkowych atrakcji przyciągnęły tłumy pasjonatów. Strefy tematyczne, prelekcje i

Read More »

Radio Praga w Muzeum Farmacji.

Agnieszka Szymańska ( Radio Praga) rozmawia z Romualdem Demidenko ( Muzeum Farmacji) Zapraszamy na wystawę Ziółka, drzewka, y chruściki znanej malarki, performerki i zielarki.Agnieszki Brzeżańskiej

Read More »