24 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Teatrze Soho w Warszawie odbędzie się spektakl muzyczno-poetycki „Jesteś” poświęcony Halinie Poświatowskiej ze specjalnym udziałem Romy Gąsiorowskiej. Wydarzenie promuje płytę "Jesteś" Joanny Bejm, która ukazała się 11 października 2019 r. i jest muzyczną interpretacją 10 wierszy Haliny Poświatowskiej.

Reżyserem spektaklu jest Andre de la Cruz. Za kierownictwo muzyczne odpowiada Rafał Stępień. W warstwie muzycznej widowisko oparte jest na utworach pochodzących z płyty „Jesteś” Joanny Bejm. Opowieść muzyczną barwią recytacje wybranych fragmentów poezji i prozy Haliny Poświatowskiej w wykonaniu uznanej aktorki teatralnej i filmowej - Romy Gąsiorowskiej. Wszystko to, wzbogacone piękną oprawą i wizualizacjami, tworzy niezwykłe przedstawienie o kruchym życiu Haliny Poświatowskiej i jej silnej osobowości. Skłania do zadumy nad tym, co ważne. Upowszechnia wyjątkową poezję jednej z najciekawszych poetek XX wieku.

Występują:
Roma Gąsiorowska - recytacje
Joanna Bejm – śpiew
Rafał Stępień - fortepian
Marcin Skaba – skrzypce
Paweł Puszczało - kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

Muzyka: Joanna Bejm, Marcin Skaba, Sebastian Iwanowicz
Teksty: Halina Poświatowska

Patronat medialny: RDC, RadioPraga.pl, JazzSoul.pl
Sponsorzy: NOMACOM, Koneserzy Wina i Smaku

Wstęp tylko z zaproszeniem (rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 600 260 179).
Strona artystki: www.joannabejm.pl