25 marca o 19:00 zobaczymy Tablao Flamenco w wykonaniu znakomitych artystów flamenco z Francji. Po raz pierwszy w Polsce zatańczy wspaniała ADÈLE BRUGIDOU, na gitarze zagra wirtuoz gitary flamenco LUC LAMBERT, zaśpiewa nasza znana i kochana przez tablaowiczów ANIELA MIKUCKA!

25 marca o godz. 19:00
Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
bilet wstępu 30 zł (opłata przy wejściu)
rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
*liczba miejsc jest ograniczona, konieczna rezerwacja

POZNAJ ARTYSTÓW:

ADÈLE BRUGIDOU
Adèle jest tancerką flamenco pochodzenia francuskiego. Przez 15 lat kształci się w Konserwatorium w Saint-Germain-Laye w tańcu klasycznym i współczesnym. W 2011 roku, podczas studiów zarządzania na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie, poznaje flamenco. Cztery lata później, zaraz po uzyskaniu tytułu magistra Uniwersytetu Paris-Dauphine, wyjeżdża do Sewilli, by całkowicie poświęcić się tańcowi flamenco. Tam poznaje swoją mistrzynię, Alicię Márquez, i rozpoczyna pod jej okiem intensywną naukę na najwyższym poziomie. Inni nauczyciele Adèle to m.in. Ramón Martínez, Lorena Franco, María Moreno, Almudena Serrano oraz Fernando Jiménez. Po kilku latach spędzonych na intensywnej nauce w Sewilli,  Adèle nie tylko przejawia wielką wrażliwość rytmiczną, ale rodzi się w niej też wielkie zainteresowanie tradycyjnym i autentycznym śpiewem flamenco. Właśnie dlatego postanawia przenieść się do Jerez de la Frontera – prawdziwej kolebki śpiewu flamenco. Mieszka tam od wrześniu 2017 roku i kontynuuje naukę tańca flamenco, skupiając się na jego odmianie „jerezano puro“. Adèle już od ponad roku występuje w Hiszpanii (m.in. w Casa Ensamblá i La Señora Pop w Sewilli) oraz we Francji (np. L’Étage i La Bellevilloise w Paryżu).

ANIELA MIKUCKA
Śpiewaczka, tancerka flamenco i palmera, urodzona w Warszawie. W 2011 roku wyjeżdża do Sewilli, żeby uczyć się tańca flamenco. Szybko zakochuje się też w śpiewie flamenco i dlatego w 2012 roku rozpoczyna naukę w Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w klasie cante flamenco. Na rok akademicki 2014-15 zostaje przyznane jej stypendium Fundación Cristina Heeren i Stowarzyszenia Artystów Hiszpańskich, a między 2015 a 2016 realizuje roczne praktyki śpiewu we wspomnianej szkole. W 2015 wygrywa Pierwszą Nagrodę ex aequo i Nagrodę Specjalną Wyższej Szkoły Tańca w Madycie na Międzynarodowym Konkursie Tańca Flamenco Puro w Turynie we Włoszech (kategoria Obiecujący Soliści Profesjonalni). W 2016 roku odbywa trzymiesięczne praktyki palmas u boku Jeromo Segury w uznanym sewilskim tablao Casa de la Memoria. Aniela ma w swoim dorobku występ na Festiwalu w Jerez oraz Bienal de Sevilla (2016) – razem z argentyńską tancerką Melisą Soledad jest palmerą w spektaklu „JRT: sobre Julio Romero de Torres, pintor y flamenco” Úrsuli i Tamary López, Leonor Leal i Alfredo Lagosa. Aniela występuje jako cantaora, bailaora i palmera w Hiszpanii, Polsce i we Francji. Z wykształcenia jest magistrem kulturoznawcą Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność: iberystyka).

LUC LAMBERT
Luc pochodzi z Pau we Francji. Naukę gry na gitarze rozpoczyna w wieku 11 lat pod okiem Nicolasa Toniuttiego. Po opanowaniu podstaw techniki gitary klasycznej, skupia się całkowicie na technice flamenco. W 2010 roku Nicolas i Luc zakładają razem duet gitarowy i przez następne dwa lata regularnie koncertują w południowo-zachodniej Francji. Ich  repertuar obejmuje zarówno najwspanialsze utwory koncertowe na gitarę flamenco, jak i znane tematy muzyki południowoamerykańskiej, m.in. z Chile i Argentyny.  Pragnąc jeszcze bardziej zgłębić sztukę flamenco oraz akompaniament śpiewu i tańca, Luc wyjeżdża do Sewilli, jednego z najważniejszych ośrodków kultury flamenco. W roku akademickim 2014/15  uczęszcza do renomowanej szkoły Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco. Jego nauczyciele to m.in. Pedro Sierra,  Rafael Riqueni, Niño de Pura oraz Eduardo Rebollar.  Uwrażliwiają go oni na subtelności akompaniamentu oraz pozwalają mu wzbogacić repertuar i pogłębić wiedzę ogólną o flamenco. Obecnie Luc mieszka we Francji i gra na gitarze, gdy tylko jego praca inżyniera mu na to pozwala. Koncertuje w Paryżu i Normandii.