3 marca 2018 Warszawa Sala koncertowa PJATK godz. 19.00

4 marca 2018 Wrocław Synagoga Pod Białym Bocianem - Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco  godz .18.00

Zobaczymy Rosario Montoyę Farrucę –  córkę legendarnego tancerza, El Farruco. Jest to znakomity ród Cyganów Andaluzyjskich, który przyczynił się do rozwoju i popularności sztuki flamenco na całym świecie, Do dzisiaj potomkowie tej rodziny cięsza się ogromnym szacunkiem i popularnością w Hiszpanii w świecie artystów flamenco uznani za najlepszych. Będąc wierni swej tradycji, przekazują flamenco w sposób w jaki mało kto potrafi. Sięgają do korzeni tej sztuki, ale też maja świadomość, że sztuka musi być żywa i rozwijać się z duchem czasu. Farruca jest znakomitą tancerką, o której w Nowym Yorku pisano recenzje że jej taniec : „to niekończące się przywoływanie muz na scenie”

W Warszawie artystka zatańczy solo, jak również  duecie, ze swoim synem Mauelem El Carpetą, który jest najmłodszym spadkobiercą dziedzictwa rodu Farrucos i ma status równie wielkiej gwiazdy co jego starsi bracia i mama. To niezwykle rzadkie połączenie występu matki i syna, wielopokoleniowe, różnorodne. Ponieważ w tej rodzinie sztukę flamenco kultywuje się od końca XIX. Możemy ich podziwiać w wielu produkcjach filmowych między innymi znanego reżysera Carlosa Saury.

Na scenie wystąpią również znakomici śpiewacy młodego pokolenia,

Ezequiel Montoya i Ivan El Carpio. Obaj mają niespełna 18 lat, są spokrewnieni z Farrucos. Posiadają piękną barwę głosu oraz umiejętność przekazywania w śpiewie emocji, sięgających do serca słuchaczy.

We Flamenco ważną rolę odgrywa rytm, tzw: compas, na instrumentach perkusyjnych zagra Lolo Lozano Montoya, który mimo młodego wieku, jest znakomitym perkusistą a jego instrument to cajon. Na gitarze zagra  Roman Vicenti.

Bilety dostępne na: www. ticketmaster.pl, Salony empik i przed koncertem.
Szczegóły na www.arteflamenco.eu