A kiedy Abraham dowiaduje się od anioła, że nie jest tu po to, by złożyć w ofierze Izaaka, ten pyta: Jak to? W takim razie przyszedłem nadaremnie? Mimo wszystko przynajmniej go skaleczę, aby upuścić trochę krwi. Czy sprawi ci to przyjemność?

W Szczurach, jak w innych dramatach, noblista Gerhart Hauptmann pokazuje świat w stanie rozkładu zasad i wartości. Przyglądając się społecznej nędzy życia zawsze powtarzał, że chce nieść rebelię, która rozwścieczy publiczność i polityków. Zmuszał i zmusza, by widz kierował wzrok na rzeczy, których nie chce oglądać.

Maja Kleczewska przenosi akcję dramatu do współczesnej Warszawy, wraz z dramaturgiem, Łukaszem Chotkowskim, rozgrywa kolejne sekwencje dramatu w kręgach warszawskich elit, które uzurpują sobie prawo do strofowania i wychowywania społeczeństwa. W przedstawieniu świadomie zostali obsadzeni aktorzy, którzy na co dzień goszczą na srebrnych ekranach w większości polskich domów.

Spektakl w Teatrze Powszechnym to drugie, po prapremierze w 1911 roku, wystawienie Szczurów w Polsce.

Jak wspomnieliśmy na początku - mamy dla naszych słuchaczy trzy podwójne zaproszenia na spektakl, po jednym na każdy z nastepujących dni: 15, 16 i 17 kwietnia. Aby zdobyć zaproszenie wystarczy wysłać wiadomość na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. i w treści określić wybrany przez siebie termin, oraz odpowiedzieć na następujące pytanie: "Dlaczego szczury są wyjątkowe?". Spośród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy szczęśliwców którzy w przyszły weekend odwiedzą Teatr Powszechny.

Bilety na spektakl zdobyły: Pani Katarzyna, Pani Beata oraz Pani Małgorzata. Gratulujemy!

O samym spektatklu przeczytacie na stronie Teatru - http://www.powszechny.com/