Chce mi się z Tobą gadać...

W każdy wtorek między 20 a 21 będziemy się wsłuchiwać w to, co mają do powiedzenia moi Goście. Pasjonaci, którzy kroczą swoją ścieżką, swoje w życiu przeszli, swoje w życiu osiągnęli. Sukces rozumieją niekoniecznie jako dobrobyt finansowy, ale przede wszystkim jako rozwój duchowy, intelektualny, rozwój pasji i dążenie do realizacji swoich marzeń. Równocześnie są gotowi, aby dzielić się doświadczeniami, opowiadać o swojej drodze życiowej: sukcesach, wyzwaniach oraz zmaganiach.

Zasłuchajmy się razem!


# 15 Chce mi się gadać z... Marią Rauch o projektach społecznych i architekturze

Po co zmieniać coś w swojej najbliższej okolicy? Z pobudek czysto egoistycznych. Żeby było ładnie, porządnie. Żeby nam się podobało. Maria i Tomasz przyjechali do Warszawy z Dublina i chcieli, żeby ich podwórko było zielone. Więc wraz z jeszcze jedną sąsiadką zakasali rękawy i zabrali się do roboty. „Zasadź drzewko”, „Trawka dosiewka”, „Fontanna nie-wodotrysk”, „Stolica pod lupą”…

Ruszyła lawina. Na początku działali całkowicie na własną rękę. W miarę jak pod wpływem partyzanckich akcji zmieniało się podwórko, dołączyły organizacje i urząd miasta. A oni zapraszali kolejne osoby i społeczności do swoich działań. Co z tego wyniknęło? I co wspólnego ma z tym architektura? Jak nie-warszawianie zmieniają stołeczną rzeczywistość?

Maria Rauch jest z wykształcenia architektem, z zamiłowania artystą plastykiem. Absolwentka Politechniki i podyplomowo ASP w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowniach projektowych zarówno w kraju jak i za granica. Uczyła rysunku i podstaw projektowania na Politechnice Lubelskiej. Mieszka w Warszawie, gdzie prowadzi własną pracownię architektoniczną. Aktualnie zaangażowana w tworzenie wirtualnego spacerownika po warszawskich detalach. I ciągle chce więcej! :-)

Po więcej zaglądajcie na:
Warszawski spacerownik: www.stolicapodlupa.pl
Akcje podwórkowe: www.bielanyzeromkiego.blogspot.com

Zapraszam. Agata Koczowska