Chce mi się z Tobą gadać...

W każdy wtorek między 20 a 21 będziemy się wsłuchiwać w to, co mają do powiedzenia moi Goście. Pasjonaci, którzy kroczą swoją ścieżką, swoje w życiu przeszli, swoje w życiu osiągnęli. Sukces rozumieją niekoniecznie jako dobrobyt finansowy, ale przede wszystkim jako rozwój duchowy, intelektualny, rozwój pasji i dążenie do realizacji swoich marzeń. Równocześnie są gotowi, aby dzielić się doświadczeniami, opowiadać o swojej drodze życiowej: sukcesach, wyzwaniach oraz zmaganiach.

Zasłuchajmy się razem!


#05 Chce mi się gadać z...  Dawidem Sokołowskim

Gdybyście zobaczyli Dawida w drzwiach po raz pierwszy, nigdy nie pomyślelibyście, że ma coś wspólnego z ekonomią. Starannie wygolona głowa przywołuje raczej skojarzenia z wysokimi szczytami Himalajów :-)

Ale biografia Dawida mówi sama za siebie. Studiował Business Economics na University of Bradford oraz California State University Long Beach. Już wtedy mocno interesował się rynkami kapitałowymi i obracał w wielokulturowym środowisku. 

Po studiach rzucił się w wir pracy dla bankowości. Niebawem jednak uświadomił sobie, że jeśli pójdzie tą drogą, jego kariera będzie przypominała przygodę Wilka z Wall Street. Przeprowadził się do Londynu. Zaczął szukać. Wiedzy, doświadczeń. Zmienił dietę, zaczął interesować się duchowością. Na 7 miesięcy przeprowadził się do squatu. 

Gdy wrócił do Polski, pracował w Gildii Aniołów przy ocenie projektów i systemie informatycznym. Przez jego ręce przeszło ponad 700 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów w Polsce, dealflow oraz przygotowania projektów do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów 

W tym samym czasie doradzał w firmie Business&You. Od początku 2013 roku pracował w ZernikeMeta Ventures razem z Piotrem Sławskim i Jackiem Błońskim - doświadczonymi i rozpoznawalnymi osobami na rynku VC i Aniołów Biznesu. W lipcu 2013 r. założył Sieć Sensownego Biznesu.


Jeśli chcecie poczuć klimat działalności Dawida, zobaczcie zapowiedź jednej z jego konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=HFhSsjIGyaE