Drodzy i szanowni! (Choć zdecydowanie bardziej drodzy) :)radiojpg

Po uprzątnięciu stajni Augiasza (lokal na Szwedzkiej 6), zaciekłych debatach o kwestiach fundamentalnych i kanonicznych pierdołach: 1 marca w samo południe RUSZAMY! W epoce Internetu, rzeczywistości wirtualnej, tysięcy rozgłośni tematycznych, muzycznych fantastycznych i tych zupełnie pornograficznych oczywistym staje się pytanie: po co komu jeszcze jedno radio internetowe?

Odpowiedź już tak oczywistą być nie musi. Niektórzy mieli „parcie na szkło”, ale im nie wyszło, inni nie przeżyli jeszcze „swoich pięciu minut” więc myślą: to na pewno teraz ktoś się nudził, ktoś zagubił w czasie i wstąpił przypadkowo (czas i przypadek rządzi wszystkim?) – prawie prawda, ale… niecała. Społecznicy, pasjonaci, ludzie, którym wciąż zależy, na sobie, na innych, na świecie. Ci którym nie jest wszystko jedno i wzrok mają na tyle ostry, że sięga dalej niż czubek własnego nosa.
 
Radio Praga to przede wszystkim ludzie. Jestem przekonany, że mikrofony, konsoleta i inne magiczne technikalia – jako człowiek archaicznie analogowy nie znam się na temacie – to jedynie sztafaż, narzędzie by móc wysyłać sygnały i żywić nadzieją, że zostaną przez kogoś odczytane – gdyby to słowo nie było tak kategoryczne dodałbym: właściwie. To do Ciebie drogi słuchaczu, może się uda, może stworzy się jakieś „my”? Radio Praga to struktura otwarta i pojemna, w której Ty też możesz znaleźć swoje miejsce.

Jesteśmy radiem lokalnym, które Pradze chce się przyglądać, chce jej słuchać i dawać jej głos. Tak, Ty też możesz do nas przyjść: z pomysłem na audycję, imprezę plenerową, akcję społeczną – bo nasze radio to nie tylko ramówka, ale punkt wyjścia do działania, integracji, animacji społeczności lokalnej.

Jesteśmy na Pradze, jesteśmy lokalni, ale nie hermetyczni. Praga jest punktem wyjścia, określa perspektywę, ale nie zamyka horyzontu. Będziemy przyglądać się Warszawie, Polsce, światu. Punkt dojścia jest nieodgadniony.

Bogiem a Prawdą, to co powyższe możecie wziąć w nawias, bo radio to przede wszystkim muzyka, a ta będzie zacna!

Do usłyszenia!
Redakcja

Kalendarium patronatów

 
 

Nadchodzące wydarzenia

Ramówka

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • So
  • Nd
17:00 Jak odnaleźć pasję | Projekt Od-Nowa
19:00 Encyklopedia Muzyczna
20:00 Kamienie
22:00 Zloty i Spoty w Polsce
16:00 Ważne Rzeczy
18:00 Praska Ferajna
19:00 Musimy pogadać
14:00 Kobiety mówią...
15:00 Meandry życia czyli jak chcesz, żeby było?
16:00 P.S. Kino
18:00 Hałasownia
20:00 Fonoteka Polska
16:00 Praska Audycja Sąsiedzka
18:00 Youngtimer Mazovia
20:00 Nerdzi w Kulturze
15:00 Euro-dance i Disco
17:00 Jak odnaleźć pasję | Projekt Od-Nowa
19:00 Flamencolada
14:00 Pasmo powtórkowe od 8:00 do 18:00
18:00 leżąc na kanapie...
20:00 leżąc na kanapie...
dowiedz się więcej

Audycje